Sony Bravia KD-65X80K 65 Inch 4K Ultra HD Smart LED Android TV
Most Viewed
৳233,000 ৳243,000
৳51,499 ৳62,000
same category
| Television Specification | |
| Display Type | LCD |
| Screen Size | 65 inch |
| Resolution | 4K Ultra HD (3840 x 2160) |
| Audio Output | 10 W+10 W |
| HDMI | 4 (4 side) |
| USB | 2 (Side) |
| Power Supply | 60 Hz for UL cUL 50/60 Hz for other, AC 120 V for UL cUL AC 110-240 V for other |
| Speaker System | Full Range (Bass Reflex) x 2 Bass Reflex Speaker X-Balanced Speaker |
| Remote Control | Standard Remote |
| Dimension (L x W x H) | 57.17 x 32.91 x 2.83 inch (1,452 x 836 x 72 mm) without stand 57.17 x 35.63 x 13.31 (1,452 x 905 x 338 mm) with stand |