Samsung QA65S90C 65 Inch OLED 4K Smart TV
Most Viewed
৳233,000 ৳243,000
৳51,499 ৳62,000
same category
| Television Specification | |
| Display Type | OLED |
| Screen Size | 65 Inch |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
| Audio Output | 40W |
| HDMI | 4 |
| USB | 2 |
| Power Supply | AC100-240V~ 50/60Hz |
| Speaker System | 4.2CH Dolby Atmos Dolby Digital Plus |
| Remote Control | TM2360E |
| Dimension (L x W x H) | 1225.4 x 773.5 x 265.9 mm with Stand 1225.4 x 708.6 x 39.9 mm without Stand |
| Warranty | No Parts Warranty |
The Samsung QA65S90C 65" Smart TV has the innovative Neural Quantum Processor 4K. Experience unmatched brightness and image quality as 20 unique neural networks work in unison to unleash the actual power of 4K. Immerse yourself in a world of amazing visuals and enjoy the ultimate watching experience with this fantastic OLED TV.
The Samsung QA65S90C 65" TV, features a LaserSlim design that boasts a thin profile resembling a laser beam. This OLED TV not only offers strong functionality but also presents a unique beauty with its sleek and stylish design. Enjoy stunning picture quality with 4K resolution and access to a variety of smart features. Upgrade your viewing experience with the Samsung QA65S90C.
The Samsung QA65S90C 65-inch OLED 4K Smart TV has Motion Xcelerator Turbo Pro technology. With 4K 144Hz, this TV provides ultra-smooth gameplay without latency or motion blur. With this high-quality TV, you may enjoy an immersive watching experience.